yandex
Mannheim Universitesi » Başak Eğitim Danışmanlığı

Mannheim Universitesi

12-05-2017, 23:19 94
Mannheim Universitesi


Dünyanın ikinci büyük muhteşem barok şatosu olan Mannheim şatosunda kurulmuş olan üniversitenin temeli 1763 yılında Karl Theodor tarafından kurulmuş olan Kurpfalz Bilimler Akademisi’ne dayandırılabilir. Üniversitenin temel felsefesi kurucusu olarak kabul edilen Karl Theodor’un ‘’Her şeyde var olan gerçek, en yüce kanundur’’ üzerine kurulmuştur. Üniversite Almanya’nın Mannheim şehrinde yer almaktadır.

Üniversite beş fakülte ve 1,516 çalışanı ile 11.000 öğrenciye eğitim vermektedir. Üniversitede hem Almanca hem İngilizce eğitim verilmektedir. Üniversite özellikle işletme, ekonomi, finans ve sosyal bilimler alanında çok başarılıdır.

Üniversitenin derslik ve kütüphaneleri barok şatonun içinde günümüz modern teknolojisiyle donatılmıştır.. Öğrenciler milyonlarca zengin kaynak ve araştırma imkanları ile en iyi şekilde eğitim almaktadırlar.
Mannheim Üniveresitesinde eğitim ücretsiz olup dönemlik sadece küçük bir katkı payı alınmaktadır.

Yüksek Avrupa standartlarında kaliteli ve prestijli bir diploma sahibi olmak ve iyi bir eğitim almak istiyorsanız Mannheim Üniversitesini kesinlikle tercih etmelisiniz.

Daha fazla bilgi ve kayıt koşulları için 0049 171 176 46 84 no'lu telefondan veya almanyadauni@t-online.de adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.


Mannheim Universitesi